Elektrikçi Ustası

Elektrikçi Ustası

Elektrikçi acil 7-24 servisi  

Uzman ve işinde profesyonel Elektrik montajcısı  umumi elektrik şebekesinin hatlarını döşer. Elektrikçi Acil (elektrik tesisatçısı), elektrik abonelerinin özel elektrik tesisatını gerçekleştirir: Kendisine verilen plan ve şemalara göre, elektrik kablolarını ve kordonlarını yerleştirir, Ayrıca aydınlatma lamba, avize montajı gibi işlemleri yapmaktadır. Ev İş yeri  ve bunların  tesisat tüm elektrik anahtarlarının, akım prizlerinin ve sigortaların montajını yapar. Genellikle küçük bir ekiple çalışır. Tesisatın konumu, onun bazen yerde, bazen de merdivenlere tırmanarak, rahatsız bir pozisyonda çalışmasını gerektirir. Mesleğinde başarılı elektrik tesisatçıları için açılan kurslar, onlara, elektrik ustası ve teknisyeni olarak yetişme imkanı sağlar. Elektrik tesisatçıları adlarına bir iş yeri açar ve elektrik malzemeleri montaj işleri, İnternet gibi tüm teknik arızaları yapılmaktadır.

Elektrik nedir?

Elektrik olayı, antik çağlardan beri araştırılmaktadır, teorik anlaşılması ise yaklaşık on yedinci ve on sekizinci yüzyıla kadar uzamıştır. Hatta bundan sonra bile, pratik uygulamalar çok az miktarda kalmıştır ve elektriğin endüstride ve yaygın kullanımı için uygun hale gelmesi ancak on dokuzuncu yüzyılda olmuştur. Acil elektrik  Elektriğin akıl almaz bir yaygınlığı vardır yani diğer bir deyişle ulaşım, ısıtma, aydınlatma, iletişim ve teknolojik aletlerde elektrik yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektriksel güç ise, şu anda endüstrinin kırılmaz kemiklerinden bir tanesidir.

ACİL ELEKTRİKÇİ

Elektrik arızaların nedenleri

Kullanmış olduğunuz armatür ve avize  daha yüksek Voltlaj da değerinde kullanılan bir ampule veya başka bir donanıma sahip olmayabilir. Ev tesisatlarında priz ve aydınlatma hattı 1.5 kablo ile ayrı çekilmektedir. Şöyle açıklamak gerekirse sigorta kutusundan lamba ve priz için ayrı sigorta kullanılmaktadır ve bu sigortalardan lamba ve priz için ayrı ayrı  kablo çekilmektedir. acil durumlarda en yakın bir uzman Acil elektrikçi irtibata geçiniz. Eğer prizde elektrik var ama lambalar yanmıyorsa lambalar için takılmış olan sigorta atmış olabilir bu yüzden anahtara elektrik gelmeyebilir  yada anahtar bozulmuş olabilir. Ampulde oluşan yüksek ısı, ampul soketini ve armatürün kablosundaki  yalıtımı eritebilir. Bu bir telden diğerine kıvılcım çıkarır ve elektrik yangınlarına neden olur.

Elektrik altyapı ve tesisatında dikkate alınması gerekenler

Evlerimizde tüm kullanılan malzemelerin kaliteli olması gerekir Uzatma kabloları, prizler ve gece lambalarını saçma bir şekilde düşük fiyatlarda satan satıcılar gördüyseniz, dikkatli olun.   Sigorta kutularına, kabloların güvenli bir şekilde taşıyabileceğinden daha yüksek değerine sahip bir Sigorta takıldığı  sürece kablodan geçen yüksek akım tellerin aşırı ısınmasına, koruyucu yalıtımlarına zarar vermesine ve yangın riskini arttırmasına neden olabilir. Endüstri veya devlet standartlarına uymamaları  ve inanılmaz derecede tehlikeli olmaları gibi sahte olmaları veya güçlü olmamaları güçlü bir ihtimaldir. Elektrikli ürünlerinizi saygın, markalı ve yerleşik bayilerden satın alın ve ürünün TSE kalitesine sahip olmasına dikkat edin.

Başlıca alınacak önlemler ve yapılması gerekenler acil  elektrik arızalarında

Kısaca prizler de ve anahtarlarınız sessiz çalışmalıdır. Bir prize  fiş  taktığınızda herhangi bir vızıltı, çatlama veya cızırtılı ses duyuyorsanız, Işık düğmelerinize dokunduğunuz anda anahtar  sıcaksa veya kıvılcım çıkarsa, kablo tesisatının onarılması gerekip gerekmediğini görmek için elektrik ustası çağırın. prize takılı olan fişi hemen çekip bir   acil elektrikçi  çağırmalısınız.

Başlıca teknik Arızalar

#Elektrik Tesisatı,

#Elektrik Arızaları,

#İnternet Arızaları,

#İnternet Kablosu Değişimi,

#Aydınlatma Tesisatı,

#Priz Tesisatı,

#Acil Elektrikçi,

#Elektrik Tesisatı Bakımı,

#Nöbetçi Elektrikçi,

#7/24 Elektrikçi,

 

#İş Yeri Elektrikçi,

#Alış veriş merkezleri Elektrikçi,

#Villa Elektrikçi,

#Acil Elektrik,

#Elektrik Tesisat İşleri,

#Dekorasyon, Tadilat,

#Elektrik Tesisatı Bakım,

#Elektrik Tesisatı Onarım,

#Elektrik Prizleri Tamiri,

#Elektrik Prizleri Yenilemesi,

#Kaçak Akım Arızaları,

#Sigorta Arızaları,

#Şalter Arızaları,

#Elektrik Arızaları,

#Kaçak Akım Yangın Koruma Rölesi Sigortası,