Elektrikçi En Yakın

Elektrikçi En Yakın

Elektrik tesisatı ile ilgili genel bilgiler

 

Elektrik tesisatı ile ilgili periyodik olarak bakımının yapılması önemli bir husustur önceliği temsil eder gelişen teknolojiler artan ihtiyaçlar ve beraberinde elektrik alakalı iç tesisat Ondan sonra alt yapı ve kablolama ve bununla alakalı diğer ekipman tesisatı kontrolü belirli Ustalar ve uzman kontroller ekiplerince yapılması ve deneyimli ustalarla yapılması önemlidir.

Sıva altı elektrik tesisatı sıvanın altına yapılır Bu yöntemle tesisat kablo ve isteği satın dışarıdan görülmesi engellenmiş olur bir diğer tesisat kısmı da sıva üstü olarak bilinmektedir Sıva üstü mantı ise kablonun duvarın üstünde kablo kanalı veya kroşe yardımıyla çivi çakılarak yapılmasıdır. İnternet elektrikçi

Elektrik  tesisatı ile ilgi genel bilgiler

 

Acil elektrikçi Elektrik hatlarında tesisatlarda kabul etkenler bulurlar bu hatlar kroşeler ve prizler gibi diğer tüm tesisatlar alakalı durumlarda kaza ile karşılaşmaması için azami dikkat gösterilmesi önemli bir husustur. Elektrik iç tesisat yönetmeliği ne dikkat edilerek eşit mesafelerle olmalıdır ve yapan tüm işlemler dikkatlice yapılmasıdır kabloların teselli olması bağlantıların sağlamlığı sıklıkla kontrol edilmesi ve yerlerine oturmalıdır sağlık açısından anahtarları sütun ve Butik blok üzerine yerleştirilmesi Ayrıca bir önem teşkil eder montajlar yapılırken kablo Taşıyıcı ve yapılan tüm bağlantılar  taşıyıcı’nın yükünü kaldırılması kanalların genişleme durumlarına göre dikkat edilmelidir.

 

Başlıca dikkat edilmesi gerekenler Elektrik tesisatında

 

Elektrik altyapı tesisatta kesinlikle proje uygun uyumlu düzenlenmelidir

Kablolarda koruma borusu kaplama tam yapılmalıdır

Yer kablosuu tesisatını standartlara uygun bir şekilde düzenlenmelidir

Aydınlatma anahtar priz Boad ve diğer tüm malzemelerin bağlantıları ve koruma işlemleri kontrollü bir şekilde yapılmalıdır.

Ev ve işyerlerinde sigorta panosunda uygun amper şartel takılması ve ayrıca Bilgin yerlerin çekilen kabloların uygunluğu dikkatlice kontrol edilmesi gerekmektedir.

Akım koruma ha takımı röleleri standartlarına uygun bir şekilde takılması gerekir.

Özellikle evlerde mutfak bölümünde kullanılan iç tesisat kablo ve uygun şartelin kullanılması önemli bir husus olup Çekilen kablo topraklama ve nötr tesisatın uygunluğuna dikkat edilmelidir.

 

İnternet Tesisat İşleri

 

İnternet altyapı tesisat işleri ise binanın her odasında sigorta panosundan bağlantılı prizlere oturma odası gibi belli bağlantılar noktasında kaliteli kabloların cat6 data kabloların çekilmesi ve bağlantı noktasında özen gösterilmesi gerekir  bina girişinde ankastre kutusundan dairenin prizine kadar gelen kabloların özellikle eksiksiz bir şekilde direkt çekilmesine dikkat edilmelidir yanı sıra telefon kablosu İnternet kablosu yeni yapılan yapılar da sorun ileride bir sorun çıkmaması için önceden titizlikle uzman ustaların kontrolünde yapılması gerekir.

İnternet konularında diğer bir ihtimal ise iç tesisatı Eğer santralden binanın girişindeki telefon ankastresi ne gerektiği gibi düzgün sinyal geliyorsa Evinizdeki telefon prizinin Düzgün sinyal alamıyorsanız sorun ankastreden gelen iç tesisatın santral kutusundaki bağlantısında arıza olduğuna kanaat getirebilirsiniz bu durumlarda Telekom’dan yardım alabilir ve müşteri hizmetlerini arayıp Teknik arıza ile ilgili bilgi vermeniz gerekmektedir.  eğer bağlantı problemi kopmalar Lan neden olan diğer bir durum ise daire içerisindeki paralel hatlarda kargonuz da bir hata olduğuna ya da sürekli bir kopma yaşıyorsanız modeminizi resetleyip Teknik bir kurulumdan sonra test etmenizde yarar vardır. Elektrikçi en yakın  genellikle telefon kaplarının arasında Sprinter aracılığıyla telefon kablosu ve internet hattı bulunmaktadır bu durumlarda spilter  iptal edip modeme hattı direkt bağladığınızda Eğer bu sorunu yaşıyorsanız müşteri hizmetlerinden kullandığınız internet sağlayıcınızdan yardım isteyebilirsiniz.

1 Comment

  • […] Elektrikçi en yakın İstanbul’un pek çok semtinde olduğu gibi Nişantaşı semtinde de hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Senelerdir elektrik mevzularında deneyimli bir firma olarak işini severek yapan ve en iyi çözümleri getiren çalışma ekibimiz ile yola devam ediyoruz. Elektrik ile ilgili her konuda bizleri tercih eden müşterilerimizin beklentilerini yerine getiriyor ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sunduğumuz elektrik hizmetlerinden bazıları ise şu şekilde sıralanıyor; […]

Comments are closed.