İnternet Arıza, Adsl Arıza,
internet-ariza

Elektrik hizmetleri dışında ekibimizde ki Firmamız İnternet kurulumu ve sonrası hizmet vermektedir, aşagıda verilen bilgiler pratik olması amacı ile verilmiştir, Baytan elektrik sizlere hızlı çözümler sunar, adsl kablo sorunları, modem sorunları, internet sorunları konusunda destek vermekteyiz. TTNET, ADLS, fiber web, 3G mobil web benzeri hizmetler verici bir servis sağlayıcıdır. Bilhassa web üzerinden TV izleme kapsamında aktiftir ve böylece PC, mobil cihazlar ve tabletler üzerinden tv izlemem imkanı sunar. TTNET bununla beraber sabit ve mobil telefon hizmetleri de sunmaktadır.4440375 iletişim numarsı Tüm Türkiye‘de geçerlidir.

Öncelikle şunu belirtelim ttnet öbür ISS başka bir deyişle web servis sağlayıcı firmalarının %95’lik bölümüne altyapı sağlamaktadır. Bu sebeple öbür şirketlerin web hizmetine elbet tekrardan arızanızı ttnet yapacaktır. Fakat öbür web sağlayıcı şirketlere arızayı bildirmeniz gerekmektedir. Başka Bir Deyişle hemen anlatacağımız benzeri yapmayacaksınız anında ilişkili bulunduğunuz firmayı arayacak ve onlara arızanızı bildireceksiniz. O şirketlerde açtığı web arıza kaydını ttnet’e bildirecek ve ttnet bizzat ekiplerini şirketlerin bildirdiği doğrultuda arızaya yönlendireceklerdir.

Gelelim ttnet aboneleri web arıza kaydını ne türlü bırakacak ?
Siz de 15 milyonluk bir alıcı kitlesine sahip ttnet’in bir müşterisi iseniz arıza kaydınızı kolay bir şekilde bildirebilirsiniz. Bunun amaçlı bir telsiz telefonu veya sabit telefonu alın ve 444 0 375 no’lu ttnet alıcı hizmetlerini arayın. Telesekreter çıkacaktır. Ve sizlere ttnet alıcı hizmetlerini ne amaçlı aradığınızı soracaktır. Orada telesekreter kredi kartıyla borç tediye ,borcunuzu öğrenme,kampanyalar,e-faturaya geçme, web arıza ile ilgili alakalı tuşlara basmanızı talep edilecek. Siz arıza kaydı bırakacağınız amaçlı arıza ile alakalı tuşa basın. Ek Olarak hemen sonrasında sizden web hizmet numaranızı veya internetinizin ilişkili yer aldığı telefon numaranızın en başında sıfır olmadan alan koduyla beraber tuşlamanızı talep edilecek. Siz bu hizmet numaranızı girdikten hemen sonrasında telesekreter sırada bekleyen müşterilerin yoğunluğuna yönelik sizi bekletecektir. Ve sevinçli son alıcı hizmetleri yetkilisine bağlanacaksınız. İşte çoğalış siz orada alakalı arızanızı, ne vakitten beri tekrarladığını veya ne vakitten bu yana internete giremediğinizi yetkiliye bildirin. İlgili nazik kadın web arıza kaydınızı aldıktan hemen sonrasında direk ilişkili bulunduğunuz ilin Türk Telekom yetkililerine bildirecektir. İlk 48 saat içerisinde arızanız giderilecektir. Ttnet arıza kaydı sunmak bu civarı temel. Bununla Beraber benzer işlemleri Ttnet online işlem merkezi üzerinden verebilirsiniz. Bununla Beraber arızanızın son vaziyetini tekrardan online işlem merkezi üstünde üyeliğiniz varsa izleyebilirsiniz. Kesintisiz web takip et.

esentepe-mahallesi-elektrikci-ustasi-nobetci-acil

İnternet arıza yaşayan müşterilerimizden bilgiler;

TTnet ile sıkıntı çözmede zafere giden yol
Geçen ay yaşadığım bir problemin sonrasında TTnet’in fiber irtibatı kapıma civarı getirebileceğini öğrenip bunu yazmıştım: Ben istersem TTnet fiberi kapıma civarı getirirmiş. Sorunu ve çözüm sürecini yazmaya ise hiç fırsatım olmadı. Sıkıntı bağlantımın bir bir sürü defa kopması. Problemin kaynağı benmişim. Sorunu aylarca belirleyemeyen ve beni ek olarak çok masrafa sokansa TTnet. Bu işin kesinlikle bir “haklı”sı yok diyebilirim. Varsa da ben süreci anlatayım, siz o haklıyı seçin.
Yaklaşık üç aydır devam eden rutinsiz bağ kopmalarım vardı. Kopmalar başladığında bazen bir dk içerisinde 5 defa, bazen on dakikada 3 defa, bazen bir saatte 50 defa yaşanıyordu. (sayılar her süre değişbizzat.) Bazen bir saat içerisinde düzeliyor, bazen gün boyu düzelmiyordu. Bu kopmalar esnasında telefonda da yüksek bir parazit sesi meydana geliyor. Benim şüphelerim de bunun üst kısmına kuruluydu.
TTnet’i ilk aradığımda, rutin sualler barajını (paralel hat var mı, splitter var mı ve benzeri.) aştığımda gereken kontroller inşa edildi ve TTnet “sorun bende değil sende”diye konuştu. Eyvallah! Ben de hanede imkan bulduğum her ihtimali denedim. Telefon hattını doğruca modeme takıp irtibatı muayene ettim, hattı doğruca telefona takıp paraziti dinledim, iki. bir telefon aleti denedim, telefonu hattın başlama noktasında denedim vs. Her biçimde sıkıntı yaşamama nazaran, iki ayı bir sürü da ses etmeden geçirdim. Esasen arada uzun süreli düzelmeler de oluyordu.
Son bir ay ise hayat benim amaçlı kısmen çekilmez olmuştu. Benim işim gücüm internette. İnternet yoksa para yok. Gazeteleri webten izliyor, televizyonu webten seyrediyorum. Dahası bir birşey yapmaya çalışırken bir bir sürü defa engellenmek, 2-3 dakikada bir sil baştan yapmak çok sinir bozucu. Bu defa uzun süreli düzelmeler de yoktu. Bu bir aylık süreci hemen hemen altını çizen, bazen gün içerisinde 2-3 defa TTnet’i (444 375) arayıp arıza kaydı bırakmakla geçirdim.
Her defasında önce rutin sualler barajını aştım, hemen sonrasında derdimi anlattım. Arıza kayıtları alındı. Sonrası gün “arızanız giderilmiştir” iletisiyle karşılandım ama her birşey aynı ritimde devam ediyordu. Bazen “bizde sıkıntı yok” dediler, bazen “çalışma var”dediler, bazen de “hat değerleriniz normal değil. Sıfırlıyorum”dediler. Eğer bu sıfırlama yapılmışsa bir gün süresince huzurlu ediyordum (tesadüfmüş). Bununla Beraber her görüşmede telefondaki parazitten bahsediyordum. Üstelik birden çok defa “telefon arıza”ya da bununla beraber kayıt bıraktım.
Bu bir ayın bitiminde ise hemen hemen kavga eder tona eriştim. Benzer sualler sorulurken, lafını kesip yaptığım her şeyi soluksuz anlattım. Bunun Için nazaran “splitter”ı yine sormayı tercih etti. Üstelik bir aptala sorar gibi: “Telefonunuz ile modeminiz içinde kibrit kutusu civarı bir birşey var mı?” Belli Bir Süre bağırarak cevapladım: “Evet, splitter kullanıyorum ama benimki ek olarak büyük!”(gerçekten öyle) Bu cevabım üst kısmına son o can alıcı soruyu sordu: “Peki evinize gelen elemanlar ne dedi?” Kimse gelmedi ki! 3 aydır arıyorum, çoğu zaman “arıza giderildi”diyor ama ne arıza gideriliyor ne de gelip giden var. Ne Türlü olduysa bir tanesini yönlendirmeye karar verdiler.
Ertesi gün (Perşembe) TTnet’ten bir teknik personel evime geldi. Geldiğinde modem yönetim panelim esasen açıktı. Ekranı gösterdim. “Bak margin değerlerim bu”dedim. (hattın vaziyetini gösteren ve 22-23 sabit kalması gereken var olan değer 3-4-7 benzeri değişiyordu.) Sorunu benim bu civarı bilge olmama şaşırarak anladı. Bense şaşırmasına anlam veremedim. Alt tarafı bir modem paneli açık ve iki tane sayıya bakıyorum. Ortada bilge olmayı gerektirecek bir durum yok.
Bir yandan meseleye bakarken, birde sohbet ediyoruz. Adam örnek veriyor yukarıda bahsettiğim “splitter” için; alıcıyla telefonda konuşup tarif ediyorlarmış. “Üzerinde line, phone, modem yazan ufak bir kutu” diye. Alıcı ısrarla “yok” diyormuş. Gittiklerinde ise var olduğunu görüyorlar. Müşterinin çok bilgisizliği personel amaçlı sıkıntı olmaya başlıyor ve iki tip kullanıcıyı birbirinden ayıramıyorlar. Başka Bir Deyişle TTnet de çok dertli. Ha, bana “müşteri teknik bilgi sahibi olmalı mı”diye sorarsanız, “Tabii ki hayır”derim.

adsl-ariza
Adam hattı modemden çıkartıp bizzat ölçüm cihazına taktı. Benim modemde 3-4 görülen değer, ölçüm cihazında 2iki’ydi. Bana da gösterip ikna etti. Diye Konuştu ki “hattın normal. Modeminde arıza var. Gelen sinyali bozuyor.” Belli Bir Süre mahçubiyet, belli bir süre da alalı birden çok ay olmuş modemin arızalanmasına şaşırarak teşekkür ettim. Modemi servise sunmak beni tamamen internetsiz bırakacağı amaçlı benzer akşam önemli bir meblağ para karşılığında yeni bir modem aldım.
Eyvah! Sıkıntı aynı ritimde devam ediyor… Hem Bir modeme verdiğim para havaya gitti, ziyan oldu. Hem Bir meselem aynı ritimde devam ediyor, hem bir de ne yapacağımı bilmiyorum. Yine telefon arıza kaydı bıraktım, yine TTnet’e arıza kaydı bıraktım, yine Twitter’dan çemkirdim ve beklemeye başladım.
Cumartesi bugünü bir diğer teknik personel geldi. “Sen tamam demeden gitmeyeceğim”diye konuştu. Hanede dolaşan kabloları adım adım inceledi. Bir Önceki kiracı(lar)dan olan, bilmediğimiz kablo uçları dahi varmış. Her adında telefonu yine muayene ederek sıkıntılı bölgeyi buldu. Telefondaki parazit kesildi fakat o işine tüm kablo yolunu tamamlayana civarı aynı ritimde devam etti. Kabloların yenilenmesi gerektiği kesinlikle olarak ortaya çıktı.
Turk Telekom ve TTnet fakat apartman kapısına civarı hizmet verdiği, bina ve daire içi tesisata bakmadığı amaçlı hiçbir birşey yapmadan gitti. En azından sıkıntı tespit edildi. Benzer gün yeni kablo satın alıp hanedeki tesisatı yenileyerek tüm meseleden kurtulmuş oldum.
Hemen, burada kusurlu var olan benim. Bunu peşin olarak kabul ederim. O civarı süre “ben hanede test yaptım, sıkıntı yok”diyerek yanlış etmişim! Fakat benim teknik bilgimin de bir sınırı var. Üstelik bu yüzden ben sadece müşteriyim ve TTnet teknik personel çalıştırıyor. TTnet ve Turk Telekom’un sadece kapıya civarı hizmet vermesini de anlıyorum. Ama en azından arıza tespiti amaçlı vakitlice evime gelin! Eğer zamanında gelselerdi, ne 3 ay süresince yoksun aldığım faaliyete para verecektim, ne boş yere modeme para verecektim, ne sinir krizi geçirecektim, ne de bu yazıyı yazacaktım.
Sadece 20 liralık bir kablo masrafıyla 1-2 gün içerisinde meseleden kurtulabilir ve yüzlerce lira boşa saçmamış olurdum. Sıkıntı bu civarı basitken öbür çalışanların yaptığı ölçüm ve aleti gösterek beni ikna etmesi ise ayrı bir sıkıntı. Nedeni Ise sıkıntı kablodayken o cihaz da yanlış veri göstermeliydi. Ne Türlü bir oyun bu anlamıyorum… Sıkıntı çözülse de hikaye burada bitmedi elbette.
Pazartesi bugünü TTnet’ten problemin çözüldüğünü teyit etmek amaçlı aradılar. Bu defa özel ilgisi var olan, ek olarak nazik biriyle görüşüyordum. Süreç süresince ilk defa. Meğer sosyal basın ekibiymiş. Twitter’daki serzenişim üst kısmına Cumartesi gelen kişiyi onlar yollamış. Sorunu çözmeleri ile ilgili bilhassa direktif verilmiş. Sosyal basın şikayetlerinde bu gibi bir yol izleniyormuş. (gözlemlerim bu yönde değil.)
Teşekkür ettimve yanlış olduklarını anlattım. Hem Bir zamanında gelselerdi işlerin bu gibi uzamayacşebekesini, hem bir de Twitter’a yazmasaydım çaresiz kalacağımı tüm süreçle beraber anlattım. “Bakın”diyorum, “önünüzde duruyor esasen. Geçmiş 3 aydaki şikayetlerime bakın.”Bazılarını okudu. Hak da verdi ama tüm bu söylediklerimi de fakat bir şikayet olarak kaydetti. Hepsi bu.
Eğer TTnet ile bir sıkıntı yaşarsanız tavsiyem, önce özel bir teknik birey bulun. Hanedeki her şeyi test edip, parasını verin. Gerekirse kabloyu, modemi, bilgisayarınızı değiştirin.

elektrik-ariza-telefon-numarasi-elektrikci

internet arıza, internet arıza sorgulama, internet arıza şikayet, internet arıza telekom, internet arıza istanbulinternet arıza nereye bildirilir, internet arızası nasıl giderilir, internet arızası olan bölgeler, internet arıza müşteri hizmetleri, adsl arıza, adsl arıza telefon numarası, adsl arıza no, adsl arıza hattı, adsl arızası, adsl arıza kaydı oluşturma, adsl arıza telefonu, adsl arızaları ve çözüm yolları,İnternet elektrikci