Neodyum Miknatis 5×5

Neodyum Miknatis 5×5

Miknatis Neodyum

Genel olarak en güçlü manyetik ürün nadir toprak mıknatısıdır. En yaygın kullanılan nadir toprak mıknatısı neodimyumdur. Mıknatıs alaşımı bor ve demir içerir. Neodimyum mıknatısı çeken şey nedir? Neodimyum mıknatıs demirli metalleri çeker. Tavsiye Yazısı: Manyetik Kireç Önleme Tavsiye Yazısı: Membran Filtre Nedir? Pek çok avantaja sahip olan nadir toprak mıknatısları çoğu endüstride tercih edilmektedir. 5mm çapındaki neodim mıknatıs küçük olmasına rağmen güçlü yapısıyla dikkat çekiyor. Doğadaki en güçlü mıknatıslar olan bu neodimyum mıknatıslar gücünü uzun süre korur. Ferritik mıknatıslar 2.000 Gauss çekim gücüne ve manyetik özelliklerini 2-3 yıl koruyabilme özelliğine sahipken, Neodyum mıknatıs  neodimyum mıknatıslar 13.700 Gauss (sertifikalı değerler) çekim gücüne ve 12 -14 yıl ömre sahiptir. Yüksek tutma gücü sunan bu küçük mıknatıs evde, okulda, ödevlerde, projelerde ve çeşitli el aletlerinin yapımında hobi olarak kullanılabilir.

İstanbulda Miknatis Uygun Fiyatlar

Mıknatıs neodyum Neodim mıknatısların özellikleri

Maksimum manyetik enerji alanına sahiptirler.

En büyük zorlayıcı güçlere sahipler.

En yüksek artık manyetizmaya sahiptirler.

10 yılda manyetik enerjinin yalnızca %1’i kaybolur.

Yüksek korozyon direncine sahiptir.

İstenilen şekilde (disk, halka, segment, çubuk vb.) üretilebilirler.

Endüstriyel dünyada pek çok farklı şekil ve boyutta mıknatıslara ihtiyaç duyulmaktadır. Neodimyum mıknatıslar ihtiyaca göre istenilen şekil ve boyutlarda üretilebilmektedir.

Kullanım alanları

Ev tipi alet tutuculardan, ağır ekipman manyetik mengenelere kadar tüm mengenelerde,

Temizleme, ayırma ve filtreleme sistemlerinde,

Metal dedektörlerinde,

Sabit disk sürücülerinde ve silme kafalarında,

İşitme cihazlarında,

Türbin ve jeneratörlerde,

Sıkıştırma, kaldırma, step ve elektrik motorlarında,

Tıbbi malzemelerde kullanılır.

Mıknatıs Özellikleri Kısaca

Yukarıda belirtilen alanlar dışında Neodyum depoları, oyuncaklarda da kullanılır. Günlük yaşamın pek çok yerinde Neodyum’un saklandığını görmek mümkündür.

Neodyum süreleri, ürün ana performans ayrıntılarının alfa sayısal bir isme sahip olmaları gerekir. Harf, korunduğu özelliklerin sıcaklık aralığını; Rakam ise manyetik enerjiyi veya çekme kuvvetini temsil eder.

Mıknatıs yerde kullanılır.

Favori mikrofon, hoparlör, hoparlör, hoparlör vb. gisayar sabit diskleri gibi ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Neodyum katılımların çekim gücü diğer kişilerle kıyaslandığında oldukça yüksek,

Kullanım sırasında ortaya çıkan güç nedeniyle dikkatli olmakta yarar vardır. Aksi takdirde ağır yaralanmalara neden olabilir. Genç neslin dikkate alabileceği bir risk bulunduğunu lütfen unutmayın,

Neodyum mıknatısların üretimi oldukça titizlik gerektirir ve kullanımı titizlik gerektirir. Bu bağlamda neodim mıknatıs seçerken kullanım alanına göre tercih edilmesi şarttır.

Mıknatıs Teknik Bilgileri Nelerdir.

Endüstriyel üretimde öne çıkan neodim mıknatısın şekil ve boyut özellikleri de farklılık göstermektedir. Bu durumda mıknatısın doğru boyut ve özelliklerde tasarlanması çok önemlidir. Metal dedektörlerinde, temizleme ekipmanlarında, ayırma sistemlerinde, akustik cihazlarda ve bazı tıbbi ekipmanlarda kullanılır. Neodim mıknatısı seçmek çok güçlü bir seçenek olduğundan çok özel bir sonuca yol açacaktır.

Bilgi ve diğer model bilgi alma  Tekiner Magnet olarak neodim mıknatıslar konusunda sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Çeşitli şekil, boyut ve niteliklerde mıknatısları sizlere sunuyoruz. Sunduğumuz her üründe kaliteyi ön plana çıkarmayı da unutmuyoruz. Siz de Neodimyum gibi çok güçlü bir mıknatısa sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mıknatıs Genel Özellikleri Nelerdir.

Gün boyunca minimum sıcaklık 80 °C ve maksimum sıcaklık 200 °C’dir. Bu sıcaklık değerlerinin üzerindeki değerlerde manyetik alan özelliği değişir,

Ateş ile temaların sonucunda elde edilen gaz salınımı ya da patlamanın meydana gelmesi mümkündür,

Eğer metali daha fazla görmek istiyorsanız, bahsettiğim metal bu risklidir.

Yapılarının kırılganlıklarından yararlanmaları gerekmektedir,

İki Neodyum yapıştırılmış bir demiri çekme yöntemiyle ayrılması mümkün değildir. Bunun için kaydırma yönteminin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır, 100 yılda beklediğinde manyetik özelliklerin sadece %1 oranında, İçerdiği demir miktarının fazla olması nedeniyle korozyon direnci düşüktür. Kaplamanın tercih edilmesini gerektiren en önemli detaylardan biri de budur.

İstanbul Toptan Mıknatıs

Tüm bu özellikler göz önüne alındığında mıknatıslar arasında en özel seçeneklerden biri olan neodim mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Üstelik sunduğu ayrıcalıklar sayesinde hemen hemen her ortamda kullanıma uygundur.

Çalışma sıcaklıklarına dayalı mıknatıs sınıfları

80°C’ye kadar çalışan mıknatıslar için N,

100 °C’ye kadar çalışan mıknatıslar için M,

120 °C’ye kadar çalışan mıknatıslar için H,

150°C’ye kadar çalışan mıknatıslar için SH,

UH, 180°C’ye kadar çalışan mıknatıslar için

EH, 200°C’ye kadar çalışan mıknatıslar için kullanılır. Sıfırın altındaki sıcaklıklar neodim mıknatısların çalışma prensibini etkilemez.

Güçlü neodimyum mıknatıslar, özelliklerini kolay kolay kaybetmeyen, uzun ömürlü ürünlerdir. Ancak bu mıknatıslar dayanıklılık özelliklerinden daha yüksek sıcaklıklara maruz bırakılırsa çekicilik özelliklerini kaybederler. Örneğin N35 kalite neodim mıknatıslar 80 derecede özelliklerini kaybederler.

Hangi neodim mıknatısı kullanacağınıza karar verirken ayırma kuvvetinin sadece fiziksel özelliklere değil aynı zamanda ürünün boyutuna da bağlı olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Örneğin 25×20’lik bir mıknatıs, 40×5’lik bir mıknatısa göre daha kolay çıkar çünkü metal temas alanı daha küçüktür. Ancak manyetik hatların daha uzun olması nedeniyle tutma kuvveti çok daha yüksektir.

BİRÇOK BİLGİ VE TEKNİK SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ.